Klidné Vánoce a šťastný Nový rok s mazlíčky

Pohodové Vánoce a šťastný Nový rok s mazlíčky

Vánoce se kvapem blíží a každý z nás si přeje, aby dostály svého slova. Aby byly svátky klidu a míru. Mnoho mazlíčků však vnímá tuto roční dobu právě naopak.
 
S Vánoci a příchodem Nového roku jsou mnohdy spojeny větší či menší nehody. Ať již jde o nevolnosti spojené s konzumací nevhodných pokrmů, nebo o úprky s možným zraněním, které můžou nastat při silvestrové oslavě. Na co vše si tedy dát pozor?
 

Přilepšení cukrovím, bramborovým salátem a rybou? Raději ne!

Každý z nás chce svému čtyřnohému kamarádovi v období svátků přilepšit. Jsou přece „jednou za rok“. Nicméně tento způsob opravdu není vhodný, protože i jednorázovým naservírováním bramborového salátu se smaženou rybou můžete svému mazlíčkovi zadělat na pořádné problémy. V lepším případě se váš pejsek nebo kočička pozvrací, případně skončí s průjmem. V těch horších případech můžete Štědrý den strávit na pohotovosti nejbližší veterinární kliniky. A to přece nechce nikdo!
 
Pokud i tak chcete svému mazlíčkovi přilepšit, naservírujte mu na Štědrovečerní menu například pěkný kus syrového nebo vařeného masa. Žádný pes ani kočka nepohrdne libovým hovězím, sladkovodní či mořskou rybou.
 
TIP: Pokud nedopatřením váš mazlíček sní cukroví či bramborový salát a „prů…“ je na světě, můžete mu pomoci Precizními mikroby. Obsahují totiž POSTbiotika, díky kterým střevní nerovnováhu srovnají během chvilky (mrkněte na naše recenze) a vy si opět budete užívat poklidných svátků.
 

Společně u vánočního stromu? Dobře to zvažte!

Vánoční stromeček plný ozdob, prskavky, jmelí či vánoční hvězda - to je výbava každé domácnosti v období svátků. Nicméně tyto ozdoby jsou strašákem každého majitele.
 
Borovice, cesmína, jmelí a další jsou vysoce toxické, oleje z nich dráždí sliznice. To u zvířat způsobí nadměrné slinění, zvracení či ucpání střev.
 
Pokud jsou tyto věci pro vašeho mazlíčka lákadlem, zajistěte aby k žádné z těchto věcí neměl snadný přístup. Riziko pro vás, váš dům i mazlíčka představují i adventní věnce.
 
Je známo mnoho případů, kdy se kočka prošla kolem a věnec shodila či i ona sama se popálila.
 

Vánoční návštěvy? Samozřejmě, ale s klidem.

Vánoce jsou svátky rodiny a návštěv i těch nejvzdálenějších tetiček. Zvýšený počet osob a hulákajících dětí, které si hrají s novými hračkami může být pro zvířata velmi stresující. Bylo by dobré jim vyhradit část, která bude klidná, kde mohou relaxovat a cítit se v klidu a v bezpečí.
 
Nervozita u psů se projevuje jako těžké dýchání, časté zívání, stažené uši, přecházení či nadměrné slinění. U koček se nervozita projevuje jako nadměrné péče o srst, syčení, třes, držení ocasu u těla či přikrčení a schování. Pokud u svého zvířete pozorujete některý z těchto příznaků, okamžitě je přesuňte do klidné části bytu.
 
TIP: Zvířatům můžete pomoci včasným podáváním přírodních přípravků na zmírnění stresu, například Canifelox calm dog and cat. Tento přípravek obsahuje komplexní složení s obsahem kozlíku a tryptofanu, díky kterému přináší rychlý nástup účinku a zmírnění stresu.
 

Rachejtle, ohňostroje či dělobuchy? Ty přece v dnešní době nepotřebujeme.

Musíme uznat, že koukání na ohňostroj při Silvestrovské noci je pro nás sice krásné, ale pro zvířata je to snad nejhorší noc v roce. Pro volně žijící ptactvo je to mnohdy poslední den jejich života, ale i pro domácí mazlíčky je to velmi stresující.
 
Psi a kočky reagují na výstřely mnohonásobně citlivěji. Nejenže se zvířata mohou polekat a utéct, ale při útěku si mohou způsobit až smrtelná zranění nebo psychické újmy, které se s nimi potáhnou dlouho. Proto je dobré těmto problémům předcházet včasnou přípravou.
 
TIP: Silvestr je nejhlučnější noc v roce a je třeba včasné přípravy. Pro páníčky pejsků bychom doporučili dlouhou a náročnější vycházku v odpoledních hodinách, která vaše pejska dostatečně unaví. Před započetím silvestrovských oslav je vhodné mít zavřená veškerá okna a dveře, zatažené závěsy a do pozadí ideálně puštěnou televize či rádio. O půlnoci je třeba odvrátit pozornost například hraním.
 
Pokud se váš miláček opravdu lehce vystresuje, podejte zvířeti s dostatečným předstihem přípravek na zklidnění - například Canifelox calm. Pokud nastane stresová nehoda v podobě průjmu či zvracení, použijte Precizní mikroby.
 
A to důležitější na konec, nikdy své mazlíčky za nežádoucí chování netrestejte. Pouze prohloubíte jejich strach a přinesete jim větší stres.