S Equinox Sport k vítězství v Dlouhomilově

Vytrvalostní ježdění je krásným, ale také velmi náročným sportem.
 
Výkon koně ovlivňuje spousty faktorů a ty se protínají. Kůň i jezdec musí být skvěle připraveni, aby závod dokončili bez větších komplikací.
 
Velmi dobrý zdravotní stav, kondice a kvalitní vztah mezi jezdcem a koněm jsou tu nesmírně důležité.
 
Pokud je vše v souhře, můžete se stát vítězi, stejně jako vytrvalostní jezdkyně Petra Němcová.
 

1) Vztah

Jedním z důležitých faktorů je vztah.
 
Kůň potřebuje cítit oporu ve svém jezdci a stejně tak je důležité, aby se jezdec mohl spolehnout na svého koně v nečekaných situacích a tvrdých podmínkách v terénu. Ten se buduje pozitivním přístupem ke koni, podporou při stresových situacích, společně stráveným časem, mezi který patří péče o koně, ale také společná práce.
 

2) Kondice

Dobrá kondice koně se získává pravidelným pohybem, správnou prací a jejím postupným navyšováním.
 
Dobrý vytrvalostní jezdec ví, jak se svým koněm správně pracovat. Postupné a cílené rozvržení harmonogramu, který zahrnuje i správné intervaly odpočinku, jsou v tomto jezdeckém sportu samozřejmostí.
 

3) Výživa

Ruku v ruce s dobrou kondicí koně jde výživa.
 
Kvalitní krmení a doplňky stravy jsou nezbytnou součástí. Správně sestavená krmná dávka, zacílení minerálních látek a vitamínů pomáhají k rychlejšímu dosažení potřebné formy a zvýšení energie koně.
 

4) Zdravotní stav

Ten je velice důležitým faktorem tohoto jezdeckého sportu a protíná se samozřejmě s kondicí koně a výživou.
 
Ve vytrvalostních závodech jsou přísné veterinární kontroly, jak před vstupem do samotného závodu, během závodu, tak i po dokončení.
Pokud kůň nesplňuje předepsané zdravotní normy, je vyloučen.
 
Když kůň není zdravotně v pořádku, nemůže vykazovat dobré výkony, nebude v dobré kondici a nejspíš se nebude cítit komfortně ani s jezdcem na hřbetě a tím se může narušit i vzájemný vztah.
 
 

Jak vidíte, vše se vším souvisí. Proto by ani jeden bod rozhodně neměl být opomíjený.

 
Pro podporu dobré kondice můžete využít minerální a vitamínové doplňky Equinox.
 
Jsou založené na kvasince Yarrowia lypolitica, která zajišťuje vyšší vstřebatelnost minerálů, vitamínů a celkově živin přijatých z krmiva.
 
Organismus koně tedy lépe využívá a vstřebává všechny dodané komponenty do těla. Tím pádem se kůň dostává rychleji do kondice, má více energie a dostatek minerálů pro správné fungování těla.
 
 
O tom ví své vytrvalostní jezdkyně Petra Němcová
 
Se svým arabským plnokrevníkem TRA-QUENCY (domácky "Venca") od loňského roku začali využívat minerální doplňky Equinox a oblíbili si zejména Equinox Sport, který jim dopomáhá k lepší kondici, zdravotnímu stavu a ke zvýšení energie.
 
 
1. místo v Dlouhomilově
V letošním roce 2023 zatím excelovali na závodech v Dlouhomilově ve výkonnosti L - 60 km s převýšením 1750 m!
Závody jsou zde známé krásnou, ale velice náročnou tratí.
 
 
Pochvalují si vysokou nadupanost a připravenost koní, ke které jim dopomáhá Equinox Sport.
 
 
Nepodceňujte kvalitní minerální doplňky, jsou důležitou součástí výživy koně, dobrého zdravotního stavu a jeho celkové kondice.
 
 
V tomto krátkém článku je jen zlomek informací o tomto krásném sportu. Pokud se chcete dozvědět více a třeba se zúčastnit i některých plánovaných akcí, navštivte Vytrvalost | Česká jezdecká federace (cjf.cz), kde naleznete potřebné informace.