Precizní mikroby - probiotika a postbiotika pro psy a kočky 1000ml
Další informace»
Další informace »
Pro výrobu Precizních mikrobů se používají byliny historicky známé pro svůj blahodárný vliv na trávení - anýz, fenykl, máta, lékořice nebo pískavice.
Tyto rostliny slouží jako „krmení“ pro bakterie mléčného kvašení, a jsou vybrány zejména díky vysokému obsahu tzv. polyfenolů – látek s výrazným vlivem na kvalitu střevní mikroflory. Během několika týdnů fermentace během výroby vznikne koncentrovaná směs látek- POSTbiotik, které zejména
- vyživují střevní stěnu
- ovlivňují vstřebávání živin za současné neprůchodnosti střevní stěny pro toxiny
- ovlivňují vstřebávání vody
- potlačují nežádoucí patogenní bakterie střeva
- působí protizánětlivě
- pomáhají rozkládat živiny,
- podporují správnou imunitní funkci organismu
PROČ DOPORUČUJEME PODÁVAT PRECIZNÍ MIKROBY
- okamžitě obnovují rovnováhu střevního mikrobiomu
- jsou vhodná jak při akutních, tak i chronických problémech s trávením
- účinně podporují přirozenou a silnou imunitu organismu
- jsou vhodné i při léčbě antibiotiky, pro snížení vedlejších účinků léčiv (POSTbiotika nejsou na ATB citlivá)
Další informace»
Krátkodobě/jednorázově podávejte
✓ při řešení akutních problémů, jako jsou průjmy, zvracení nebo zácpy
✓ při dietní chybě, jako prevenci nežádoucích následků
✓ při výskytu projevů jako je plynatost, zvýšené požírání trávy nebo exkrementů
V jednorázové nebo opakované kůře na 3-4 týdny
✓ jako prevenci opakovaných střevních problémech a zažívacích obtíží
✓ pro vybudování silné imunity u štěňat a koťat
✓ jedincům při dlouhodobých zdravotních problémech nebo v rekonvalescenci po úrazu či nemoci
✓ pro posílení imunity, zlepšení kvality srsti a celkovou podporu organismu
Dlouhodobě pak zejména
✓ starším psům a kočkám pro zvýšení žravosti, lepší využití živin v krmivu a podporu celkové vitality organismu
✓ u chronicky nemocných a oslabených jedinců, při alergiích apod.
DÁVKOVÁNÍ A VELIKOSTI BALENÍ
Další informace»
CO NAJDETE VE SLOŽENÍ
Další informace»
Kompletní složení: třtinová melasa, semena pískavice, anýzové semeno, semeno fenyklu, sušené květy, sušené listy, kořen lékořice, máta, certifikované organické přísady
Zootechnické doplňkové látky: stabilizátor střevní mikroflóry (4b1705) Enterococcus faecium NCIMB 10415, E1705 množství 1,5x10 cfu/ml.
Objem balení: 1 000ml
Při manipulaci nejsou nutná žádná zvláštní bezpečnostní opatření. Jedná se o certifikovanou organickou směs aromatických látek, bylin a rostlin fermentovaných mléčnými bakteriemi. Všechny obsažené složky jsou na seznamu EFSA Qualified Presumption of Safety (QPS).
ČASTÉ OTÁZKY MAJITELŮ
Rozbalit »
No těch je…
Precizní mikroby jsou tekuté, a to je jejich zásadní výhoda. Lze to srovnat s kvasnicemi na pečení – z čerstvých kvasnic těsto kyne jinak než z práškových. Živé bakterie přijdou do střeva vitální, aktivní, hned se chytí na střevní stěnu a začnou produkovat metabolity. Během pár hodin.
Navíc, PMka nejsou jen samotné bakterie, ale roztok obsahuje i jejich produkty které ve střevě pozitivně působí. HNED jak do střeva přijdou. Kudy teče, tudy léčí.
Jednoduše se dávkují přiloženou odměrkou.
A při dlouhodobém podávání díky vysoké účinnosti stačí menší dávka, což z nich dělá i cenově sympatické řešení pokud potřebujete své zvíře podpořit dlouhodobě (např. zvířecí senioři to velmi ocení).
Naproti tomu běžná probiotika (pasty, sušené prášky), vznikají tzv. lyofilizací – hlubokým zmražením které bakterie rychle vysuší. Takto vymražené bakterie se mohou znovu „probudit“ tzv. rehydratací. Správně byste je měli používat tak, že nejprve prášek nasypete do vlažné vody a necháte zde bakterie cca 20minut „aktivovat“. I potom máte bakterie které za sebou mají poměrně zásadní šok, a jsou logicky oslabené.
Ve skutečnosti ale majitelé takový prášek nasypou přímo na krmivo, nebo pastu podají zvířeti přímo do tlamy. Uspané bakterie procházejí kyselým prostředím žaludku, a do střeva se dostane jen část z nich. I po reaktivaci ve střevě ale takové bakterie potřebují až 48 hodin než znovu nastartují vlastní metabolismus a začnou fungovat prospěšně. A spousta z nich se díky tomu ani nestihne přichytit na střevní stěnu, a projdou střevem z těla ven aniž by měly nějaký vliv.
Rozbalit »
Rozhodně ANO, PMka k antibiotikům doporučujeme!
Antibiotika mají za úkol likvidovat živé bakterie v organismu. Prospěšné i nežádoucí. A proto jejich aplikace (nejen) zvířatům způsobuje řadu nežádoucích vedlejších komplikací a prodlužuje rekonvalescenci po nemoci.
POSTbiotika obsažená v přípravku jsou ale vůči antibiotikům netečná, protože se nejedná o živé organismy. POSTbiotika v přípravku tedy během léčby antibiotiky nahrazují chybějící metabolity které ve střevě chybí díky „vybité“ střevní mikrofloře. Vyživují tak střevní výstelkové buňky, podporují vstřebávání živin z krmiva, dodávají energii, ...
Ale jelikož přípravek obsahuje i velké množství bakterií, doporučujeme pochopitelně podávat během antibiotické léčby Precizní mikroby MEZI podáváním antibiotik, nejméně 2 hodiny či více před léčivem. Alespoň část bakterií tak dostane šanci se ve střevě uchytit a podpořit jej před další dávkou léčiva.
Rozbalit »
Pokud váš pes požírá exkrementy, je velmi pravděpodobné že se jedná o projev dysbiozy – nerovnováhy ve střevní mikrofloře. Zvířata se tímto způsobem snaží doplňovat potřebné probiotické bakterie které jim chybí. Bohužel to není forma kterou by majitelé oceňovali. U šťěňat a mladých psů se jedná o častý problém, u zdravého jedince by měl s věkem vymizet.
S Precizními mikroby máme ve velkém procentu případů velmi pozitivní zkušenosti při požírání výkalů. A to i u mladých jedinců a šťěňat. Zvířata velmi brzy, často během týdne, přestávají o tyto „pochutiny“ jevit zájem. Důvodem je zejména skutečnost že POSTbiotika v přípravku zajišťují vhodné prostředí pro rozvoj prospěšné mikrobioty, tedy těch „hodných“ bakterií ve střevě vašeho psa. Mazel si je tak nemusí doplňovat od ostatních psů z jejich exkrementů. A vy to jistě oceníte kdykoli vám s láskou olízne obličej :)
Na stabilizaci střeva zpravidla stačí jedna kůra 3-4 týdny, problém by měl vymizet. Pokud se tak nestane, nebo se požíraní po vysazení Mikrobů vrátí, doporučujeme konzultaci s veterinářem. Příčinou může v takovém případě být něco jiného než samotný nedostatek prospěšných bakterií.
Rozbalit »
Na otázku chutnosti jsme se pochopitelně zaměřili hned zpočátku, a to jak při sbírání zkušeností od majitelů a veterinářů, tak i v rámci naší studie (proklik vás v novém okně odvede na web našich Mikrobů).
Po dvou letech kdy PMka používáme a prodáváme můžeme jejich "žratelnost" stručně shrnout takto:
Drtivá většina psů s příjmem problém nemá, PMka ochotně přijímají v krmivu rovnou. Malé procento psů potřebuje pár dní aby si zvyklo, jak konkrétně viz. níže. Ale psy kteří to „prostě nesežerou“ za dva roky spočítáme na prstech jedné ruky. Bez přehánění.
U koček je situace složitější, jak to tak u koček s krmením bývá. Majitelé vědí. Lehce nadpoloviční většina koček PMka přijme bez potíží v krmivu obdobně jako psi. Další skupinu lze přesvědčit (viz. níže), nebo přemoci s injekční stříkačkou. Koček které PMka nechtějí za ty dva roky pár bylo, odhadem cca 5% zvířat. U nich majitelé přípravek používají spíše terapeuticky, pomocí injekční stříkačky, při akutních problémech nebo léčbě.
U zvířat která PMka nechtějí přijímat "na první dobrou" je více způsobů jak je navyknout. Poté co si zvíře zvykne na chuť přípravku, lze vyzkoušet podávání do krmiva.
- začít menší dávkou a postupně dávku zvyšovat
- vynechat u psa jednu krmnou dávku předtím než PMka podáme poprvé
- přidat do dávky "zchutňovadlo" - nám se osvědčuje nachutit krmivo kvasnicemi
- podat přípravek injekční stříkačkou do mordy, tlamičky nebo pupulky. U koček v případě podávání stříkačkou doporučujeme roztok naředit s vodou cca 1:1 až 1:2 (1díl PM, 2 díly vody).
Rozbalit »
U běžných akutních komplikací, například při akutním průjmu (pes „někde něco olízne“) , dietní chybě, plynatosti apod. doporučujeme přípravek podávat alespoň 3 dny po vymizení potíží.
Prodloužením podávání na 7-10 zajistíte ideální rekonvalescenci a zabráníte opětovnému návratu potíží. Při předčasném vysazení pochopitelně může dojít k navrácení nežádoucích projevů.
Rozbalit »
Ano, Precizní mikroby lze podávat dlouhodobě. Jsou čistě přírodní, bez přidaných látek, ochucovadel, konzervantů nebo stabilizátorů. S jejich dlouhodobým podáváním tedy není problém.
Dlouhodobě se podává zejména u starých a chronicky nemocných zvířat, kdy přípravek napomáhá zlepšovat kvalitu života pacienta. Zvíře je vitálnější, ochotněji přijímá krmivo a celkově má více energie. Mikrobiom střeva má vliv i na mentální zdraví a pohodu zvířete (odkaz vede na web precizních mikrobů).
I u alergiků může přípravek přinášet silnou úlevu a snížení projevů alergie.
V případě dlouhodobého podávání doporučujeme po úvodní kůře (cca 28 dní) postupně snížit dávku na „udržovací“ hladinu. Ta může být u každého zvířete různá. Ze zkušeností víme že při dlouhodobém podávání může 1/2-1/3 dávkování zajistit dostatečný účinek v běžném životě zvířete. V případě onemocnění, stresu či jiné zátěži pak stačí se na několik dní vrátit k doporučené denní dávce.
Příjemným bonusem je i výrazné snížení nákladů na podpůrnou terapii.
Rozbalit »
Délka podávání je poměrně různá, podle uvažovaného efektu.
U zdravých zvířat je Precizní mikroby ideální podávat v kúrách, například
- na podzim či brzy na jaře jako podporu imunity během období „plískanic“
- jako prevenci před dovolenou či jinou cestou (snížení stresu, posílení odolnosti)
- majitelé sportovních plemen nasazují PMka před sezonou jako přípravu na zátěž organismu
V těchto a podobných případech zpravidla postačí kúra 28dní (4 týdny) 1-2x do roka.
U výstavních zvířat doporučujeme podávat alespoň 8 týdnů, nebo po dobu sezony (po dvou měsících lze snížit dávku na 1/2 až 1/3).
S dlouhým podáváním se dostaví nejen významný vliv na kvalitu srsti díky celkové vitalitě organismu. Zejména ale posílíte odolnost zvířete vůči stresu, cestování i možné nákaze během větších akcí.
U chronicky nemocných nebo alergiků se slabšími projevy onemocnění je nutné dobu trvání kúry a četnost opakování vypozorovat individuálně. První kúru u těchto pacientů doporučujeme ukončit 2 týdny po vymizení problémů (např. pokud projevy vymizí za 4 týdny, první kúra trvá 6 týdnů) a znovu nasadit s prvním projevem navracejících se obtíží. Případně podávat dlouhodobě „udržovací“ dávku jako u předchozích případů.
Rozbalit »
Ano, jsou i situace kdy PMka nedoporučujeme.
U malých zvířat (psi, kočky) není vhodné podávat přípravek v případě silného a opakovaného zvracení. Pokud zvíře opakovaně zvrací, je nezbytné nejprve s veterinárním lékařem vyřešit příčinu a mikroby nasadit až poté pro rekonvalescenci.
Pokud ale se např. pes pouze jednou vyzvracel v důsledku lehčí dietetické chyby a již nezvrací ("něco požral a vyhodil to ven"), můžete přípravek nasadit. Jelikož je ale roztok kyselý, doporučujeme v těchto případech rozdělit dávku do více menších a naředit ji vodou v poměru cca 1:1, aby nedošlo k dalšímu podráždění žaludku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Precizní mikroby na trávení, imunitu, zvládání stresu |
---|---|
Indikace: | Rekonvalescence, V zátěži |
Stáří: | Junior, Dospělé zvíře, Senior |
Precizní mikroby: | Probiotika & Postbiotika |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.