Equinox Calm - RECENZE lekavé klisny Anety

Klisna Aneta otestovala Equinox Calm pro zklidnění psychiky.

Anetka je klisna, která trpěla přílišnou lekavostí. Na vyjížďce se byla schopná splašit kvůli ležící kládě stromu na cestě či podél cesty, bála se poletujícího listí nebo například motýlů. Utíkala ze stresových situací a byla tak nebezpečná sobě, svému okolí, ale i svému jezdci.
 
Majitelka Anetky se rozhodla nasadit Equinox Calm na doporučení vytrvalostní jezdkyně E.Kovářové. Equinox Calm začala klisna užívat v průběhu loňského jara. Ze začátku byla nasazena vyšší dávka a klisna již po týdnu na vyjížďce zvládala všechny situace bez větších komplikací.
 
Během léta se Anetce postupně dávka snižovala a na podzim Equinox Calm dobrali úplně. Během jara a léta byla klisna při podávání doplňku mnohem klidnější a vyrovnanější, na vyjížďkách se neplašila.
 
Ovšem po vysazení doplňku v zimě opět nastaly problémy a klisna začala být znovu neklidná a lekavá. V prosinci u ní také proběhlo vyšetření krve a z rozboru vyšlo najevo, že klisna trpí kriticky nízkým obsahem horčíku. Nedostatek horčíku, mimo jiné, způsobuje u koní zvýšenou dráždivost nervového systému. V důsledku toho kůň může být citlivější na vnější podněty a může tak reagovat zvýšenou lekavostí a přecitlivělostí.
 
V zimě tedy došlo k opětovnému nasazení Equinox Calm a klisna se znovu zklidnila.
 
Na tomto případu jde jednoznačně vidět příznivý dopad Equinox Calm na psychiku koně.
 

Jaké jsou přednosti doplňkového krmiva Equinox Calm?

Tryptofan podporuje regulaci nálady, úzkosti, chuti k jídlu a klidové fáze. Jeho vyšší obsah ve srovnání s jinými aminokyselinovými skupinami vede k intenzivnímu uvolňování šťastného hormonu, který má relaxační a antidepresivní účinek, zlepšuje náladu a pomáhá soustředit pozornost.
 
Drmek obecný zklidňuje stavy napětí a snižuje únavu.
 
Hořčík zvyšuje funkci receptoru serotoninu a snižuje citlivost na stres. Vstřebatelnost hořčíku je tu zvýšena díky vitamínům skupiny B.
 

Pro které koně je vhodný?

- nervózní a hyperaktivní koně
- citlivé, lekavé a nervózní koně
- koně ve stresu
- sportovní koně v období závodů
- mladé koně začínající s tréninkem
- koně v neobvyklých stresových situacích, jako je změna managementu, přeprava, změna stáda,...
- klisny s poruchami chování (pomáhá regulovat hormonální cyklus)
 
Equinox Calm PODPORUJE SOUSTŘEDĚNÍ a NEZPŮSOBUJE LETARGII.
 
Výrobce prohlašuje, že produkt neobsahuje dopingové látky, zejména obě skupiny uvedené v seznamu látek zakázaných dle Mezinárodní jezdecké federace (FEI). Produkt lze užívat v období přípravy na závody, během závodů a po nich.
 
Více informací o přípravku ZDE. Další recenze na Equinox Calm ZDE.