Novinka Precizní mikroby pro chovatele skotu!

Průjmová onemocnění telat dokážou pěkně potrápit.

Je to stále jedním z nejdiskutovanějších témat na farmách a není se čemu divit. Léčba totiž není nejlevnější a tudíž tvoří významný ekonomický zásah. Navíc pokud tele uhyne (a to není zcela ojedinělé), znamená to pro podnik výrazné ekonomické ztráty.
 
Dnes se již mezi farmáři mluví ve velké míře o prevenci, která je vždy levnější než následná léčba a možné ztráty v případě úmrtnosti. Přispívá tomu i fakt státem nařízeného omezení aplikace ATB a čím dál častější problémy s antimikrobiální rezistencí.
 
Je tedy nutné hledat alternativy a připravit imunitní systém telete hned po narození. Imunitní systém telete je totiž velmi křehký a již od narození telete je testován spousty vnějších vlivů a provozních zásahů.
 
Problematika průjmů telat je poměrně složitá. Průjmy totiž mohou být způsobeny dietními chybami, špatnou nebo nedostatečnou zoohygienou, virovými nebo bakteriálními onemocněními, stresem a změnami v managementu, odstavem, a podobně. Vše ale souvisí s imunitním systémem. Dobrý imunitní systém se utváří ihned po narození telete. Nejdůležitější je napojení kvalitním mlezivem, ve správném množství a v co nejkratším čase po narození. To je alfa a omega úspěšného chovu.
 

Ale co když to někdy nestačí?

Precizní mikroby pro telata.

Precizní mikroby jsou v první řadě určeny pro dlouhodobé podávání, minimálně od narození telete až po jeho odstav. Stimulují tak imunitní systém po celou dobu aplikace a vytváří ve střevě správné mikrobiální osídlení. Pomáhají tak teleti k lepšímu vyrovnání se s ataky virů, bakterií nebo dietetickými chybami. Díky tomu jsou skvělou prevencí průjmů a dalších onemocnění.
 
Využít se dají i pro terapeutické účely, kdy už k průjmu došlo. POSTbiotika působí ve střevě totiž protizánětlivě. Precizní mikroby se mohou nasadit okamžitě po zjištění výskytu průjmu. Pokud tele vykazuje klinické známky onemocnění jako zvýšená teplota nad 39,5 °C, nepřijímá tekutiny a je apatické, je nutné ho nechat vyšetřit i veterinárním lékařem. Vyšetření je třeba taktéž provést pokud u telete po nasazení PM neustoupí průjem do 24 hodin nebo dojde ke zhoršení zdravotního stavu. PM se mohou podávat i po dobu léčby antibiotiky. POSTbiotika nejsou totiž citlivá na ATB - tzn. že je antibiotika neovlivňují, neničí.
 
Precizní mikroby jsou také ideální volbou pro rekonvalescenci organismu po prodělaném onemocnění, zranění a po léčbě. Střevní mikrobiom je narušován antibiotickými preparáty, Precizní mikroby pomohou k jeho obnově a opětovnému nastartování imunity.
 
V neposlední řadě přispívají ke zvýšenému přírůstku. Správně osídlený střevní mikrobiom napomáhá k lepšímu vstřebání živin z přijatého krmiva.
 
Přípravek je zcela přírodního charakteru. Nezatěžuje a neoslabuje organismus zvířete, ani životní prostředí.
 
Více informací přímo o přípravku naleznete ZDE.