Equinox RECENZE - kašel, dušnost a kopyta

Igor je 14letý český teplokrevník, který neměl jednoduchý život. Byl odebraný za týrání zvířat. Naštěstí si ho vzala pod křídla skvělá chovatelka Janča, která nechala Igora řádně vyšetřit.
 
Po vyšetření mu bylo zjištěno COPD (známé jako koňské astma), které se u něj projevovalo jako silný kašel a dušnost. Dále měl problémy s kopyty, která se štěpila a vrásnila. Naštěstí objevila řadu Equinox a po konzultaci začala podávat Igorovi na dušnost Equinox Respiratory a na kopyta Equinox Hooves.
 
Po pravidelném užívání se Igorovi začalo mnohem lépe dýchat, výrazný kašel začal ustupovat a také kopyta se začala postupně zlepšovat.
 
Po 4 měsících měl Igor kopyta krásně zpevněná, bez sebemenších prasklin, vrásnění a rohovina byla pořádně vyživená. Zlepšilo se mu i dýchání, díky kterému si nyní užívá více pohybu.
 
Janča však jako největší pozitivum vidí zlepšení psychiky.
 
„Igor je jako vyměněný, je viditelně klidnější, přístupnější a ochotnější.“

A v čem jsou přípravky Equinox tak výjimečné?

Celá řada Equinox obsahuje jedinečný základ z kvasinek Yarrowia lipolytika a esterů nenasycených mastných kyselin, které jsou biologicky dostupné (vysoce vstřebatelné).
 
Řada obsahuje nejen sypké komplexní minerálně vitamínové premixy, ale i dvě formy tekutých olejů.

Equinox Hooves:

Nadupaná minerálka pro zdravá kopyta. Nerovnoměrný růst, infekce kopytní střelky, praskliny. S tím vším si hravě poradí.

Posiluje a vyživuje celé kopyto, zlepšuje jeho pružnost a rovnoměrný růst bez prasklin či křehkosti.

Podporuje správnou strukturu kopyta a podporuje jeho integritu. Vhodný také u neokovaných koní nebo koní bez bot, s citlivým, abrazivním a bolestivým chodidlem, se symptomy poruch pohybu, zejména na tvrdém a nerovném podkladu. Díky chelátu hořčíku (nejlépe vstřebatelná forma) jsou tyto příznaky omezeny a je zvýšena odolnost chodidla vůči vnějším faktorům a vysoké pracovní zátěži.
 
Více o přípravku zde.
 

Equinox Respiratory:

Vysoce vstřebatelná a tělu snadno dostupná směs za studena lisovaných olejů pro usnadnění průchodu vzduchu dýchacími cestami. Vyniká protizánětlivými vlastnostmi. Pomáhá usnadňovat dýchání, zmírňuje kašel a zabraňuje dráždění sliznic.
 
Přípravek doporučujeme jako podpůrný prostředek při kašli a respiračních alergiích.
 
Pomáhá dušným koním při dlouhodobém podávání, při alergiích na pyl, polní postřiky, prach nebo nachlazení.
 
Více o přípravku zde.
→ Další recenze na Equinox Hooves zde a Equinox Respiratory zde a zde