Farma rodiny Smyčků - PM pro koně

Na farmě u rodiny Smyčků si ověřili sílu Precizních mikrobů pro koně a hříbata u svých koní

 
Přečtěte si recenze Oregona, Sušenky a Marwina:
 

Oregon

Prvním koněm, který Precizní mikroby vyzkoušel, je nádherný fjordský valach Oregon, který letos oslaví 6 let.
 
Na farmu byl pořízen už jako odstávče. V loňském roce si bohužel prošel mírným schvácením kopyt. Fjordi jsou velice citliví na místní pastvy, které jsou pro ně až moc bohaté. Ke schvácení u nich může dojít velmi snadno.
 
V místních podmínkách je většinou v období od jara uvidíte na pastvinách s náhubkem, aby nepřijímali velké množství trávy a nedocházelo právě ke schvácení. I Oregon měl náhubek, ale v loňském roce stihl při první trávě na Holubici ještě napadnout sníh a tak mu byl náhubek na chvíli sundán. Chytrý Oregon si ovšem dokázal poradit a trávu si vesele vyhraboval ze sněžné pokrývky.
 
Částečné schvácení se mu tedy nevyhnulo, musely být nasazena léčiva proti bolestem a nastoupilo chlazení kopyt, které měl citlivější, ale vyloženě nehřály. Během podávání léků proti bolesti u něj nastoupil průjem a fekální voda.

Po vysazení léčiv obojí přetrvávalo a tak jsme se dohodli na nasazení PM. Oregon začal prospívat, zlepšila se jeho kondice, průjem a fekální voda byly během pár dnů pryč i při standardní dávce. 
 
Paní Smyčková podávala Precizní mikroby Oregonovi dál pro dokonalou stabilizaci střevního mikrobiomu a začala si během dlouhodobého podávání všímat dalších změn. Výrazně se zmírnilo Oregonovo drbání - letní vyrážku vyloženě nemá, ale jelikož na farmě chovají také skot, tak je zde zvýšená kumulace much a bodalek. Po jejich štípnutí mívá Oregon svědivá místa.
 
Oregonovi se také vytvořil menší sarkoid, který se po měsíci a půl podávání PM zmenšil na polovinu, postupně se zmenšoval dál a po 4 měsících se ho zbavil úplně!
 

Sušenka

Dalším, kdo na farmě vyzkoušel Precizní mikroby byla 22 letá kobylka Sušenka.
 
Loni si začala markantně kopat po břiše, byla nervózní, začala se často válet, špatně vstávala, špatně přijímala krmivo. Jelikož projevy naznačovali začátek koliky, byl přivolán veterinář, ale tyto stavy odezněly a pak se zase začaly opět v intervalech vracet.
 
Došlo spíš k podezření na vředy. Po zkušenostech s PM u Oregona nasadila paní Smyčková Mikroby i Sušence a těchto stavů se úplně zbavila během pár dnů bez návratnosti potíží a Sušenka zůstala plně stabilizována, začala opět normálně žrát a užívá si zase stáří bez větších komplikací.
 

Marwin

Třetí, nový koňský obyvatel farmy, poník Marwin, dostal Precizní mikroby při příjezdu do nové stáje a tuto změnu zvládl bez problémů, zdravotních potíží a trávících problémů.

Paní Smyčková si všimla ještě jedné věci. Protože se rozhodla dávat Precizní mikroby koním dlouhodobě jako součást denní krmné dávky pro podporu jejich zdraví a podpůrnou prevenci potíží, vysledovala u koní zlepšený příjem tekutin.
Koně lépe pijí, což přisuzujeme zlepšení celkového metabolismu, který je ovlivněn zdravím střev.


 
My jsme moc rádi, že se tu Precizní mikroby stali součástí výživy a koním pomáhají v jejich prosperitě, zdraví a spokojenosti.
 
Děkujeme za recenzi!
 
 
Chcete si Precizní mikroby prohlédnout?