Jací jsou sezónní strašáci a jak jim předcházet?

Jaro se pomalu blíží a s ním také různé nástrahy.

Pojďme se podívat, jak svého psa připravit na jarní sezónu.

Podpořte imunitu svého psa včas!
 
Silná imunita při změně ročních období, zejména s nastávajícím jarem nebo podzimem, bývá velice důležitá. Na jaře se příroda mění, probouzí a stejné změny pociťuje náš parťák.

1) Virózy, nachlazení, průjmy

Se začínajícím jarem se můžeme shledávat s oslabením imunity. Projevy mohou být kašlání, rýmy, virózy, průjmy a střevní onemocnění. Je to také z důvodu vyšší vlhkosti, ve které se daří množení různých patogenů.
 
Veterinární ordinace v tomto období jsou často vytížené a řeší právě výše zmíněná onemocnění.

2) Očkování, odčervení

Spousta chovatelů během jara také vakcinuje nebo odčervuje své psy. Látky, obsažené ve vakcínách a odčervovacích tabletách oslabují střevní mikrobiom, čímž snižují střevní imunitu a ničí prospěšné bakterie ve střevě. Může tak dojít ke střevní dysbióze (nerovnováha mikroorganizmů) a průjmům, akutním i chronickým.

3) Paraziti

Už v jarních měsících můžeme zaznamenat výskyt klíšťat, často se mohou objevovat i ke konci teplé zimy. I v tomto období je velice důležité, aby mělo zvíře silnou imunitu a to z důvodu možných nákaz klíštětem. Slabý imunitní systém se nedokáže bránit vnějším atakům.
 

Správné fungování imunitního systému

Pro podporu imunity je vhodné začít podávat svému psovi Precizní mikroby. Mají pozitivní vliv na střevní mikrobiom, od kterého se odvíjí celkové zdraví zvířete. POSTbiotika obsažena v krmném doplňku stimulují celkový imunitní systém.
 
Můžete tak předejít náchylnosti k virózám, střevním onemocněním, respiračním onemocněním a průjmovým stavům.
 
Jsou také vhodná pro podporu střevního mikrobiomu v období vakcinace a odčervení, zamezí možným negativním dopadům léčiv na střevní mikrobiom.
 

 Přírodní pomoc proti klíšťatům

Pokud nejste fanda chemických repelentů, kapek, obojků s účinnou látkou nebo tablet a spoléháte se na ochranu proti klíšťatům šetrnější cestou, už nyní je vhodné začít podávat svému psovi pivovarské kvasnice.
 
Obsahují vysoký podíl vitamínu B, který se uvolňuje do celého těla a prostupuje i do kůže. Klíšťata cítí specifický odér, který je odpuzuje.
 

 Zachování kvality srsti a rychlejší obnovu

Na závěr bychom rádi zmínili, že nastává také období línání a obměna srsti. Pro citlivější jedince je to poměrně stresové období, protože je v důsledku toho může často výrazně svědit kůže. To vede k drbání. A přílišné drbání může vést k poranění kůže.
 
Pro zmírnění těchto příznaků, rychlejší obnovu srsti a zachování její kvality doporučujeme jednoznačně Canifelox Skin and Coat.