Jak připravit organismus psa na podzim

Přechod z léta do podzimu nedá zabrat pouze nám, lidem, ale dokáže pěkně potrápit i naše čtyřnohé kamarády. 
Pojďme se tentokrát společně podívat, jaké nástrahy číhají na našeho psa a jak se jim úspěšně bránit.
 
blog foto podzim pes3
 
NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉMY, KTERÉ VÁS MOHOU POTKAT
 
1. Nachlazení u psů
Symptomy jsou podobné jako u lidí. Pes začne kýchat a může mu téct z čumáku. Postupně se může přidávat kašel. Nachlazení není úplně radno podceňovat. Může se rozvinout např. až v zápal plic, zánět močového měchýře nebo zánět ledvin.
 
2. Psincový kašel
V období podzimu se často objevuje psincový kašel. Pozor, můžeme jej snadno zaměnit s nachlazením. Psincový kašel poznáme tak, že pes kašle často a pravidelně. Toto onemocnění může vyústit až v zápal plic.
 
3. Průjmy
Na podzim se to na veterinárních pracovištích hemží pacienty s průjmovými onemocněními. Je to z toho důvodu, že díky větší vlhkosti se daří rychlému množení virů a bakterií. Stačí olíznout infikovaný předmět nebo přijít do kontaktu s již nakaženým zvířetem a je vystaráno.
 
4. Paraziti
Ani paraziti se nám v podzimním období nemusí vyhnout. Možný je ještě výskyt klíšťat a blech, které jsou nebezpečné hlavně z hlediska nákazy. Pozor také na svilušky a kloše. Malé larvy svilušek mohou způsobit psovi svědivé puchýře a kloš způsobuje svědivost a pálení kůže.
 
 
 
JAK TOMU VŠEMU PŘEDCHÁZET?
 
Slovo PŘEDCHÁZET je velice důležité. Protože PREVENCE je vždy levnější než následná léčba a ušetří nám spoustu starostí. Nepodceňujme ji.
 
Posilujte imunitu svého psa
Silná imunita je klíčem k úspěchu. Je dobré ji v podzimních měsících podpořit. Silná imunita a dostatečná obranyschopnost chrání Vašeho kamaráda před celou řadou onemocnění.
 
Podpořte správné trávení a zdravé střevo
Zdravé střevo je základ, tvoří až 70% celkového zdraví jedince a kde není střevní mikrobiom v pořádku, nemůže být ani silná imunita.
 
Uzpůsobte podmínky chovu
Nenechávejte psa promoknout. Pokud již k tomu dojde, pořádně ho vysušte. Pozor také na prochladnutí, citlivá jsou především malé plemena, plemena se slabou podsadou, štěňata a senioři. Chovejte je buď v místnosti, kde je optimální teplota, sucho a nebo v dobře zateplené boudě, suché a vystlané (ideální je dřevitá vlna). Výhodou je i předsíňka. Nesmí zde profukovat a zatékat. Pokud jdete na procházku, chraňte citlivé jedince nepromokavým oblečkem. Také si dávejte pozor na nakažené psy. Pokud se nám cizí pes nezdá po zdravotní stránce v dobré kondici, raději s ním svého psa nepouštíme do kontaktu.
 
Očkujte proti psincovému kašli
 
Upravte krmnou dávku
Pokud máme psa hubeňoura a ještě k tomu ho chováte venku, je vhodné mu poskytnout krmivo s vyšším obsahem tuku, kvůli zvýšenému výdeji energie v důsledku chladného počasí.
 
 
 
JAKÉ PŘÍPRAVKY JE IDEÁLNÍ V TOMTO OBDOBÍ V NASADIT JAKO PREVENCI? 
 
1. Pro podporu imunity a vyváženého střevního mikrobiomu
doporučujeme nasadit Precizní mikroby. Nezatěžují organismus zvířete, jsou 100% přírodní, jsou v tekuté formě a snadno se podávají do krmiva. Díky obsahu POSTbiotik jsou jedničkou na trhu a to díky rychlosti obnovy správného střevního osídlení. Navíc pokud budeme psovi měnit krmivo a ještě k tomu za tučnější, je ideální Precizní mikroby nasadit dopředu a podávat je i během přechodu na jiné krmivo, jako prevenci trávících potíží, ke kterým v tomto ohledu často dochází.
 
2. Pro podporu zdraví kloubů,
které dokáží potrápit na podzim zejména starší psy, nasaďte Kloub-fix. Díky ochlazení se mohou u psů projevit artrotické bolesti a tak je vhodné začít již preventivně s nasazením kloubní výživy. Kloub-fix vyniká svým komplexním složením. Kromě glukosaminu, chondroitinu a vitamínu C obsahuje také kurkumin a extrakt z boswelie, které zajišťují protizánětlivé účinky a působí proti bolesti.
 
3. Vydržme to ještě s antiparazitiky s repelentím účinkem 
Spoustě z nás už doběhla doba účinnosti repelentních obojků, ale bez ochrany bychom ještě psa nechávat neměli. Alternativou jsou repelentní spreje nebo šampóny. Z naší nabídky můžete využít řadu Flyblock. Tato řada je přírodní, nezatěžuje organismus psa a ještě po nich bude krásně vonět.
 
4. Pokud hledáte tučnější granule,
můžeme doporučit výbornou značku Kořist - recepturu Vydatný býk a krocan s obsahem tuku 18% nebo Husičku s nahým ovsem s obsahem tuku 20%. Pro rychlejší přibrání doporučujeme nasadit i doplněk Canifelox Condition.
 
5. A máme tu pro vás ještě bonus!
Trápíte se s línáním a vaše domácnost vypadá jak na divokém západě? O oblečení ani nemluvě?
My to velmi dobře známe a máme pro vás tip! Vyzkoušejte olej Canifelox Skin and Coat. Zkvalitňuje srst zvířete a pomáhají k rychlejší obměně srsti.