Čím podpořit zdraví koně na podzim?

Podzim ve výživě koní
 
Nastává období podzimu, které je pro koně značně zátěžové. Často se na podzim u koní vyskytují trávící potíže, respirační onemocnění, infekce kopyt, podlomy a mnoho dalšího.
 
Pojďme se společně podívat, čím svého koně v tomto náročném období podpořit.
 

Imunita - základ celkového zdraví

Na prvním místě je důležitá celková imunita. Kůň i další zvířata, stejně jako lidé, potřebují podpořit imunitní systém zejména během podzimního a jarního období.
 
Silná imunita je klíčem k celkovému zdraví, pomáhá organismu bránit se atakům vnějších vlivů.
 

Trávení

Během podzimního období se u koní mohou objevit některé trávicí problémy, jako jsou průjmy a kotwasser (fekální voda). Tyto problémy mohou být nepříjemné pro koně i majitele, protože většinou vedou k častému umývání ocasu a hýždí, aby se zabránilo dermatitidám na těchto oblastech.
 
Koliky také nejsou ojedinělým problémem v tomto období, zejména v důsledku změn v krmení nebo snížení pohybu. Správný management a postupný přechod na zimní ustájení mohou pomoci minimalizovat riziko těchto problémů, ale i dodržením všech zásad se kolice kůň nemusí vyhnout.
 
Existuje však jedno skvělé řešení: Precizní mikroby.
 
Precizní mikroby jsou výborné pro podporu imunitního systému, prevenci nebo terapii dietetických nebo stresových průjmů, fekální vody a podpůrnou prevenci kolikových onemocnění.
 
Obsahují POSTbiotika, které pomáhají udržovat střevní mikrobiom ve zdravé rovnováze. To je klíčové pro podporu zdraví trávicího traktu koně. Ten se pak snáze vyrovnává se změnami.
 
Kromě toho Precizní mikroby také posilují obranyschopnost, což je důležité pro ochranu koně před vnějšími ataky. Zdravé střevo je základem celkové imunity a vyvážený střevní mikrobiom může také pozitivně ovlivnit psychiku koně, aby zvládal změny lépe i po mentální stránce.
 
Precizní mikroby jsou k dispozici v tekuté formě a snadno se přidávají do krmení. Koně je přijímají s chutí a oblibou. Pokud hledáte účinný a přirozený způsob, jak podpořit trávící a imunitní systém koně, pak jsou Precizní mikroby skvělou volbou.
 
 

Dýchací aparát

Dalším problémem v podzimních měsících jsou respirační onemocnění. Viníky nyní můžou být prašné seno, málo větrané prostory, nachlazení, výkyvy teplot a vlhkosti i viry.
 
Pokud kůň trpí kašlem, lze nasadit jako podpůrný prostředek olej Equinox Respiratory s protizánětlivými vlastnostmi.
 
 

Končetiny

Řešíte problémy s kopyty vašeho koně?
 
Vyzkoušejte minerální doplněk Equinox Hooves. Podporuje a vyživuje kopytapotlačuje zánět a hnilobu kopytní střelky a má antimykotické vlastnosti.
 
 
 
 
Vlhké prostředí a pobyt v blátě nahrávají infekcím zadní strany spěnky. To může být jednou z mnoha příčin výskytu podlomů.
 
Na akutní fázi podlomu je možné využít Vetercann Mallacan bio mast a na chronickou fázi pro doléčení Vetercann Mallacan gel s dubovou kůrou.
 
 
 
Pečlivá péče o imunitu a celkové zdraví je klíčem k tomu, aby tento podzim byl pro Vás a Vašeho koně plný radosti a pohody. Užijte si spoustu spokojených chvil, ať už na výletech do lesa nebo na trénincích.
 
Užijte si podzim plný energie a zdraví!