Připravte svého koně na JARNÍ SEZÓNU

Jistě se už těšíte, až vysvitnou první jarní paprsky, ukončíte zimní režim svého koně, vypustíte ho na pastvu a přestanete se trápit s bahenní koupelí ve vašem výběhu. Jak vám rozumíme....
 
Ale! Je nutné svého koně nejprve připravit. Čekají ho změny, se kterými se někteří jedinci vyrovnávají lépe a někteří hůře.
 
Věříme, že letos chcete mít zase všechno v cajku a jestli přece jenom někde vidíte ještě určité mezery, neváhejte si přečíst dnešní článek a dotáhněte to k dokonalosti.

1) Podpořte imunitu a trávící systém svého koně včas!

Změny managementu, změny počasí, vakcinace, odčervení, přechod na jarní pastvu. Tohle všechno ovlivňuje psychiku koně a jeho střevní mikrobiom, který se pojí i s celkovou imunitou zvířete.
 
Často v tomto období může docházet k průjmům, konečníkové vodě, kolikám a jiným zažívacím potížím. Také alergie a s ní se pojící respirační onemocnění nejsou vůbec výjimkou.

2) Hmyz

Začínající výskyt hmyzu nás, ani našeho koně vůbec netěší. Štípance a bodance jsou pro koně velice stresující. Často bohužel nestačí jeho přirozená ochrana a tak mu musíme pomoci. O to hůře jsou na tom koně s letní vyrážkou, tzv. ,,muchaři". Jde o alergiky a bodnutí hmyzem u nich vyvolává rozsáhle dermatitidy.

3) Závody

Příznivci soutěžních disciplín se jistě už těší na závodní sezónu. S ní se ale také pojí vyšší míra stresu. Přeprava, odrhnutí koně od stáda, závodní prostředí, apod. je velký nápor na psychiku koně a ne každý kůň se s tím dobře vyrovnává.
 

DOPORUČUJEME:

V rámci podpory imunity a střevního mikrobiomu:

Precizní mikroby - díky obsaženým POSTbiotikům stimulují imunitní systém a udrží střevní mikrobiom v rovnováze.

Zejména v zátěžových situacích, jako jsou změny managementu, přechody na jarní pastvu, vakcinace, odčervení, vám pomohou předejít komplikacím s trávícím systémem (průjmy, kotwasser nebo koliky).
 
Pomáhají i v rámci psychické zátěže, kdy zdravý střevní mikrobiom ovlivňuje mozek koně a pomáhá mu vytvářet serotonin, tj. ,,hormon štěstí". Jsou také vhodné pro podávání během celé závodní sezóny, kdy působí jako prevence proti vzniku vředů.
 

Pokud máte koně ,,muchaře":

Ideální volbou je olej Equinox Skin. Olej se míchá do krmiva, je tedy určen pro vnitřní užívání. Podporuje vitalitu dermis a epidermis a je určen jako doplněk pro léčbu kožních poruch, zejména alergického původu.
 
Pro lokální a vnější potlačení vyrážky je ideální Vetercann Mallacan gel. Stahuje a hojí postižená místa, má protisvědivý efekt a snižuje tak drbání postižených míst.
 
Aplikace gelu je koním velice příjemná, nedráždí a nepálí a gelová forma zajišťuje dokonalou vstřebatelnost.
 

Pro koně s výraznou nervozitou na soutěžích (i mimo ně):

Skvělým pomocníkem pro zklidnění je Equinox Calm. Má relaxační a antidepresivní účinek, zlepšuje náladu, podporuje soustředění a nezpůsobuje letargii, zklidňuje stavy napětí a snižuje únavu.
 
Vstřebatelnost hořčíku je tu zvýšena díky vitamínům skupiny B.